238. Söyleşi: Türksen Başer Kafaoğlu - Bir Yerden Başlamak

 

Türksen Başer Kafaoğlu

Araştirmaci yazar Türksen Başer Kafaoğlu'nun; Bir Yerden Başlamak, Çevre Ekonomisi ve Politikasi, Ekoloji ve Çevre Yolculuğu, Sürdürülebilir Kalkinma, Küreselleşmenin Tarıma Etkileri ve Alternatifler, Denizlerde S.O.S, Doğal Kaynaklar ve Çevre gibi bilimsel araştirma kitap düzenlemeleri, projeleri,  makale,  sunum, çeviri  ve  röportajları vardır.

1961 yilinda  ilk Türkiye İşçi Partisi Ankara yönetiminde aktif görevler aldi. ÖDP istanbul kontenjan adayliği, Yeşiller Partisi MYK üyeliği  gibi süreçlerden sonra  Türkiye'nin ilk çevre platformunu oluşturdu; kurucu başkanlığını ve sözcülüğünü yaptı.  25 yıl Sivil Organize Semtler Kültür Çevre Kooperatifi başkanlığını yürütürken  İstanbul Çevre Konseyi'nde 4 yıl 200 sivil toplum kuruluşunun  başkanlığını  sürdürdü.  4.5 yıl  Cumhuriyet Gazetesi'nde  çevre politikalariyla ilgili köşede yazdı.

Şu  sıralarda bilimsel, eylemsel ve toplumsal çalişmalarıyla  olgunlaşan  birikimlerini,  Bir Yerden Başlamak adlı kitabıyla, topluma aktarmaya devam ediyor. 

Soylesi Tarihi: 
Cumartesi, 13 Ocak, 2018